Sık Sorulan Sorular:


En iyi baskı için uygun dosya çözünürlüğü nedir?

Geniş formatlı baskılarla bitmap görüntülerinizi çıkış boyutunda 100 dpi'ye göre boyutlandırmak en iyi sonuç verir. Ancak, küçük bir bitmap görüntüsünün orijinal kalitede baskı vermesi mümkün değildir. İyi yazdırma sonuçları için, grafiklerin yüksek boyutta veya yüksek çözünürlükte oluşturulması gerekmektedir. Örneğin, Photoshop'ta bir dosya oluşturuyorsanız, çıktı boyutu ve 100 dpi değerinde oluşturun. Bir görüntüyü tararsanız veya dijital fotoğraf çekiyorsanız, basılacak olanın boyutunu da unutmayın. Bir görüntüyü yukarı ve aşağı doğru ölçeklendirmek görüntü kalitesini ve netliği azaltır.


Ne sıklıkta bakım gerektirir?

DC Serisi, periodik bakım gerektirmez. İç baskı alanının vakumla düzenli olarak temizlenmesi önerilir. Baskı kafasını tüy bırakmayan bir bezle temizlemek gerekiyor; DuraChrome, Summa DC2, Summa DC3, Summa DC3 Plus, Summa DC4 ve DC4sx için aynı teknik tavsiye edilir; çünkü otomatik yazıcı kafasını temizlemeyerek bask kalitesini dahada arttırabilirsiniz.


Baskı yaparken hangi renk modu en iyisi?

3 renkli (CMY) baskı en ekonomik olanıdır. Bununla birlikte, 4 renkli CMYK baskısı ile doğru renk ve ince siyah alan ayarlarıylada kullanılabilir. Bitmap görüntüler için ilgili CMY veya CMYK renk profillerini kullanmanız önerilir.


Reçine kartuşları ne kadar süre dayanır?

Summa DC3 ve Summa DC3 Plus'da, tek bir rulo en az 33 metrekare (369 ft2) yazdırabilir.DuraChrome ve Summa DC2 iki silindirli dolum paketleri, proses renkler ile baskı yaparken en az 28 m2 (316 fit2 ft.) yazdırır; Spot renklerin uzunluğu değişir. SummaChrome şerit ve proses renkleri ile baskı yaparken en az 25 metrekare (273 ft2) baskı yapabilir; Spot renkler için 23 metrekare (252 ft2) basmaktadır.


Bir görüntü oluşturulurken hangi renk modu en iyisi?

Vektörel görüntüler için CMYK (CMY) önerilir. Spot renkler için renk modu önemsizdir. Bitmap görüntüler için ilgili CMY veya CMYK renk profillerini kullanmanız önerilir.


Yeni Ürün Yazılımını nasıl edinebilirim?

Ürününüz olduğu haliyle çalışıyorsa, yükseltmenize gerek yoktur. Bununla birlikte, yeni revizyonlar ücretsiz olarak indirilebilir. Support